گاهی؟؟! نه همیشه..

گاهی گذرت به حاشیه های سرزمین مرگ می افتد. چیزهای هولناکی می بینی. دیوانه میشوی و به سرزمین انسان ها باز میگردی. سعی میکنی برای آنها بگویی از هولناک بودن آنچه دیده ای. اما واژه ها در توصیف آنچه دیده ای کاربرد ندارند. بارها میروی و باز میگردی. کاش کسی بداند از آنچه دیده ای. اما باید بدانی آنها که این سو اند نمی توانند بدانند از آنچه متعلق به سرزمین مرگ است. باید فراموش کنی نیاز گفتن به دیگری را. تنهایی هولناک را نمی توان برای کسی تعریف کرد. هولناکی آن به همین است که کسی جز تو نیست تا در آن شریک شود. حاشیه های سرزمینی که وجود بی معنا میشود وقتی چیزی نیست تا گواه بودن آن باشد.

زمانی خواهد رسید که دیگر به دنبال کسی نباشی تا به او نشان دهی هولناکی حاشیه های سرزمین مرگ را. زمانی که دلیلی نباشد تا باز گردی. آنگاه میتوانی از حاشیه های آن سرزمین به درون آن نزدیک شوی. کسی نمیداند که تعبیر آن چیست. تمام مفاهیم ما در آنجا نیست میشود. وجود رنگ می بازد. تو تنها میشوی در به دوش کشیدن بار دلایل. مگر میشود در هیچ تنها خود دلیل خود شوی؟ من نمیدانم. اما باید فراموش کنی مخاطب را. فراموش کنی دیگری را که شریک شود با تو در وجود. فراموش کنی صدا را، واژه ها را، حرف زدن را، کلمات را. خاموش شوی و بمیرد در تو هر تشعشعی به سوی بیرون. حتی در خیالت با مخاطبی حرف نزنی. آنگاه میتوانی نزدیک شوی به آن سرزمین. باید آنقدر رفت و بازگشت را تکرار کنی تا کامل نا امید شوی. کسی نیست برای شنیدن واژه های تو. ببینی که تو تنهایی در به دوش کشیدن این بار.

حادثه هولناک هم عادت شده است. دیگر احساسی خارق العاده از اندوه و وحشت را بر نمی انگیزد. آنقدر جویدیم اش که مزه اش تکراری شد. همه چیز در گذر زمان می گندد. برای چیزهای بزرگ بیشتر طول میکشد و برای چیزهای کوچک کمتر. اما همه بلاخره فاسد خواهند شد. چیزی باقی نخواهد ماند. چیزی پایدار نخواهد بود.

منبع : سایلنت

دلم برا بابا تنگ شده ..برا گفتن کلمه "بابا" .. بابا چه واژه ی کوچک اما پر اُبهتی وقتی که بود از هیچ چیز نمی ترسیدم هیچ چیز سخت نبود, نترس و جسور بودم..چون می دانستم چون کوه استوار و پرقدرت پشت من ایستاده ای..حالا که نیستی چه کنم؟ نبودنت تمام بودن ها را نیست کرده..

گاهـــی …
میان وسعــــــــت دستان خالیـــم
حس می کنــم …
تمــــــــام دار و ندارم نگـاه توســـت….!

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
fatima

سلام ممنون از وب زیباتون[گل] نوشته های بی نظیرتوت تحسین برانگیزه.. خوشحال میشم به وب من هم سر بزنید و اگهدوست داشتین تبادل لینک کنیم[گل]

ساحل

سلام وبلاگ جالبی داری اگه می خوای لینک من داشته باش [ماچ][ماچ]